You are here

Hostem nového dílu podcastu V jádru dobrý je znovuzvolený děkan FJFI ČVUT – doc. Václav Čuba. Jaderný chemik, kytarista rock-metalové kapely, gamer a palič vlastní „Čubovice“. V rozhovoru odhalí, jestli je jaderná fakulta ČVUT opravdu „barák plný Sheldonů“, proč by nepil alkohol stařený radiací nebo jak jaderní chemici v covidové pandemii zdarma vyráběli dezinfekci. Řeč přijde i na vážnější témata — českou vědu, financování vysokých škol, vztah vědy a aktivismu nebo na to, proč by podle něj hlavním „produktem“ fakulty měl být dobře vyučený jaderný inženýr. Dozvíte se také: proč už dnes nezáleží na tom, jestli pijeme pivo ze zelené nebo hnědé lahve, proč mají chemici víc reaktorů než fyzici, nebo jaké je vést jednu z nejnáročnějších vysokých škol v Česku.